0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветОпштествоПолитика

Потпишан протокол меѓу Србија и С.Македонија во превенција на сообраќајните незгоди

Директорката на Агенцијата за безбедност на сообраќајот на Србија Јасмина Милошевиќ и претседателката на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот во Северна Македонија, Гордана Кожуваровска денеска потпиша протокол за соработка меѓу двете институции.

Back to top button
Close
Close