0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Потпишан Меморандум за техничка соработка со чешкото Министерство за одбрана

Меморандум за разбирање за техничка соработка меѓу министерствата за внатрешни работи и за одбрана на Северна Македонија со Министерството за одбрана на Чешката Република е потпишан денеска во рамки на посетата на чешкиот министер за одбрана на државава, Лубомир Метнар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close