0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталМКД

Потпишан Меморандум за соработка во областа на културата меѓу Северна Македонија и Грузија

Директна соработка, размена на експерти меѓу институциите и организациите од областа на културата, размена на информации, како и воспоставување непосредни контакти во сите дејности – од литературата, театрите и музиката до заштитата на културното наследство, се дел од Меморандумот за соработка во областа на културата, што денеска беше потпишан од страна на министерките за култура на Северна Македонија и на Грузија, Ирена Стефоска и Теа Цулукиани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close