БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Потпишан меморандум за соработка меѓу националната Пошта и средното поштенско училиште

Во време на пандемија уште посилно се огледа важноста на поштенските работници, како и влогот кој како држава треба да го правиме во младите луѓе кои се идните носители на оваа професија. Со оваа порака, генералниот директор на А.Д. „Пошта на Северна Македонија“, Јани Макрадули го честиташе Денот на поштенските работници - 22 април.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close