0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Потпишан меморандум за разбирање меѓу обвинителствата за гонење на организиран криминал и корупција на Северна Македонија и Албанија​

Основната јавна обвинителка од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска денеска оствари работна средба со својот албански колега главен специјален обвинител во Специјалното обвинителство против корупција и организиран криминал Арбен Краја, на која бил потпишан и Меморандум за разбирање помеѓу обвинителствата со кои раководат.

Back to top button
Close
Close