Општински вестиСкопје

Потпишан договор за изградбата на новиот објект “Бамби“ на градинката “Фидани“

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу денеска потпиша договор за изградба на новиот објект „Бамби“ на детската градинка "Фидани" во Чаир со Министерството за труд и социјална политика.

Скопје, 3 април 2020 (МИА)Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу денеска потпиша договор за изградба на новиот објект „Бамби“ на детската градинка “Фидани” во Чаир со Министерството за труд и социјална политика.

Како што наведуваат во соопштението од Општината, со ова се е спремно по завршувањето на вонредната состојба да почнеме и процесот на изградба.

Оваа капитална инвестиција, стои во соопштението, ќе изнесува 150.600.910 денари и ќе обезбеди просторен капацитет со современ стандард за 350 деца во предучилишното образование.скс/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close