Свет

Потона чамец со мигранти близу Тунис, 17 лица загинаа

Туниските власти соопштија дека 17 мигранти се удавиле и дека две лица се спасени денеска откако потонал чамецот со кој сакале да стигнат до Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close