Временска прогнозаГраѓански сектор

Постудено со врнежи од дожд и снег

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде облачно со врнежи кои поради спуштање на постуден воздухо од север и на некои пониски места ќе бидат од дожд и снег. На повисоките места врнежите ќе бидат од снег, а на планините ќе се формира и снежна покривка.

Back to top button
Close
Close