ЕвропаЕвропа.Портал

Постојат ризици Северен поток 2 да биде запрен или откажан

Руската компанија „Газпром“ призна дека постои ризик изградбата на неговиот подводен гасовод „Северен поток 2“, кој се протега по дното на Балтичкото Море до Германија, да биде прекината или откажана, откако САД воведоа санкции за рускиот брод кој ги поставува цевките.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close