Svet.SlajderЕвропа

Постепено укинување на обврската за носење маски во Германија

Бројот на новозаразени со коронавирус во Германија е во опаѓање, поради што министерот за здравство Јенс Шпан најавува постепено укинување на обврската за носење маски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close