Дописници МКДОпштински вести

Поставени монтажните куќички за продажба на новогодишни украси во Куманово

Јавното претпријатие „Пазаришта“ ги постави монтажните куќички на малиот градски плоштад, информираа денеска надлежните од претпријатието. Годинава, поради пандемијата поставени се единаесет од вкупно 20 монтажни куќички кои се издадени на закупци кои продаваат новогодишни украси, честитки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close