0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Поставени 11 агрометеоролошки станици во Пелагонискиот регион, за осовременување на земјоделското стопанство

Единаесет агрометеоролошки станици се поставени на отворени земјоделски обработливи површини во Пелагонискиот плански регион со цел подобрување и осовременување на земјоделското стопанство, рече министерот за локална самоуправа, Горан Милевски кој денеска беше во посетата на Ресен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close