Дописници МКДОпштински вести

Поставена првата агрометеоролошка станица во Пехчево

Во атарот на село Негрево, поставена е првата агрометеоролошка станица во Пехчево. Целта на поставувањето на станицата, како што информираа од Општина Пехчево, е заштита на земјоделските култури и животната средина.

Back to top button
Close
Close