Дописници МКДОпштински вести

Поставен нов мурал во Струмица

На западната фасада на филијалата на Комерцијална банка во Струмица поставен е мурал „Се' е тука“ на уметникот Владимир Илиевски, работена во акрилик техника со димензии 650x530 сантиметри.

Back to top button
Close
Close