ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Последно обраќање на Меркел во Бундестагот пред изборите

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска на пленарна седница во Бундестагот имаше последно обраќање пред претстојните парламентарни избори, објавија германските медиуми.

Back to top button
Close
Close