0_Спорт.ПорталКошарка

Последниот натпревар од сезоната во НБА-лигата ќе се одржи најдоцна до 12 октомври

Деталите за проектот за продолжување на сезоната во НБА-лигата станаа познати. Според ЕСПН, сезоната ќе продолжи на 31 јули, а седмиот натпревар од финалната плејоф-серија ќе се случи најдоцна до 12 октомври.

Вашингтон, 3 јуни 2020 (МИА) – Деталите за проектот за продолжување на сезоната во НБА-лигата станаа познати. Според ЕСПН, сезоната ќе продолжи на 31 јули, а седмиот натпревар од финалната плејоф-серија ќе се случи најдоцна до 12 октомври.

Советот на НБА ќе се состане во текот на утрешниот ден за да го одобри конечниот план за продолжување на сезоната. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close