0_Магазин.ПорталАвтомобили

Последниот „Форд Мондео“ ќе биде изработен в година

Наследникот на „Сиера“ премиерно беше претставен 1993 година, а по четири генерации и околу пет милиони примероци, „Мондео“ заминува во историјата. Причината е тоа што европскиот огранок на „Форд“ заклучи дека се смениле навиките на купувачите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close