0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Последни како земја ќе обезбедиме вакцини против коронавирусот, вели Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека како земја ќе бидеме последни во обезбедувањето вакцини против коронавирусот и дека додека Владата да набави вакцини се загрозува здравјето на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close