0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Последна фаза од обновата на регионалниот пат Делчево – Виница преку Бигла

Започна последната фаза од реконструкцијата на регоналниот патен правец Делчево - Виница преку село Бигла. Со градежните активности како што информираше градоначалникот на општина Делчево, Горан Трајковски ќе биде заокружена целина од 18 километри од селото Бигла до селотот Трстија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close