0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Поскапуваат горивата

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе поскапат за денар по литар, а за половина денар ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Back to top button
Close
Close