Svet.SlajderБалканДописници Свет

Поширокиот регион на Атина на чекор пред да се вклучи црвениот аларм за Ковид-19

Повеќе од половина од активните случаи на Ковид-19 во Грција се во областа Атика, поширокиот регион на Атина, а само вчера од 346 ново заразени, 210 беа токму во конкретната периферија во која од понеделникот во сила се дополнителни рестриктивни мерки, кои не е исклучена можноста, во следниот период да станат построги, па дури и да се воведе целосен карантин, јави дописничката на МИА од Атина. 

Back to top button
Close
Close