0_Македонија.ПорталОпштествоСкопје

Посебен сообраќаен режим од 13 часот поради најавен протест

Министерството за внатрешни работи соопшти дека поради  протест најавен да почне во 13.30 часот од парк Чаир до Oсновното јавно обвинителство, во траење од три часа,  СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close