Sport.SlajderРакомет

Португалскиот ракометен голман Алфредо Квинтана почина од срцев удар

Голманот на Порто и на португалската ракометна репрезентација Алфредо Квинтана почина денеска, четири денови откако за време на тренинг доживеа срцев удар, соопшти Португалската ракометна федерација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close