РакометСпорт

Португалецот Рибеиро нов ракометар на Металург

Македонскиот ракометен прволигаш Металург продолжи со екипирањето на својот состав за новата сезона, потпишувајќи денеска двегодишен договор со португалското лево крило Улисис Рибеиро.

Back to top button
Close
Close