БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Портпаролот на грчката Влада поднесе оставка

оради семејни причини, портпаролот на грчката Влада и заменик-министерот Христос Тарандилис, вчера поднесе оставка од функцијата, но и понатаму останува пратеник од владејачката Нова демократија, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close