Европа

Порошенко станува тв-магнат

Поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко го купи украинскиот ТВ канал „Прајамој“, што претходно беше во сопственост на поранешниот шеф на градската администрација во Киев, Владимир Макеенко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close