Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пораз на партијата на Моди на локалните избори во Индија

Индискиот премиер Нарендра Моди претрпе сериозен пораз на вчерашните клучни локални избори во индиските држави, што е показател дека опаѓа политичката сила на неговата хиндуистичка националистичка партија во екот на невиден бран на епидемијата и рекорден број на новозаразени со коронавирусот.

Back to top button
Close
Close