РакометСпорт

Пораз на македонските ракометарки во Романија во првиот натпревар од мундијалскиот бараж

Македонската женска ракометна репрезентација попладнево во Букурешт загуби од Романија со убедливи 33:22 (15:11) во првиот натпревар од баражот за пласман на Светското првенство што во декември ќе се одржи во Шпанија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close