Svet.SlajderБизнисБизнис.Портал

Пораст на вредноста на биткоинот откако „Сквер“ вложи 170 милиони долари

Вредноста на биткоинот утрово повторно е во пораст, по вчерашнииот пад, откако американската компанија за електронско и мобилно плаќање „Сквер“ (Square) објави дека купила од оваа криптовалута за 170 милиони долари

Back to top button
Close
Close