0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Порано или подоцна ќе се вратам во Рома, сигурен е Тоти

По промената на сопственоста на клубот, тој се надева дека повторно ќе започне да работи во тимот на неговото срце, но во оваа фаза немал контакт со новите сопственици на семејството Фридкин.

Рим, 1 септември 2020 (МИА) – Легендата на Рома, Франческо Тоти верува дека порано или подоцна ќе се врати во својот омилен клуб. Целата тркачка кариера тој ја посвети на Рома, а откако се повлече, зазеде лидерска позиција во клубот. По краткото учество во новата позиција, Тоти ја напушти Рома со скандал.

По промената на сопственоста на клубот, тој се надева дека повторно ќе започне да работи во тимот на неговото срце, но во оваа фаза немал контакт со новите сопственици на семејството Фридкин.

– Кога ќе се вратам во Рома? Нема единствен одговор затоа што има премногу нијанси, но порано или подоцна тоа ќе се случи. Ако ме прашате кога ќе се сретнам со Дан Фридкин, ќе одговорам на тоа кога ме покани на кафе. Секако дека тоа ќе се случи, но тие не ме повикале до овој момент. Дан Фридкин брзо сфати една суштинска работа. Во Рома, сопственикот мора да биде физички присутен. Затоа е убаво што неговиот син Рајан се сели во Рим. Поранешниот сопственик Џејмс Палота направи грешка затоа што носеше одлуки од далечина, засновани врз гласини, изјави Тоти за „Република“.

Таг
Back to top button
Close
Close