Svet.SlajderЕвропа

Поранешниот шпански крал плати 4,4 милиони евра за даноци

Поранешниот шпански крал Хуан Карлос плати околу 4,4 милиони евра данок во Шпанија, во обид делумно да ги регулира претходните пропусти при плаќањето даноци, соопштија неговите правни застапници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close