ЕвропаЕвропа.Портал

Поранешниот романски министер за финансии осуден за примање мито

Романскиот суд денеска го осуди поранешниот министер за финансии Дариус Валцов на шест и пол години затвор за земање мито во замена за политичко влијание при доделувањето јавни договори.

 

Таг
Back to top button
Close
Close