СветСвет.Портал

Поранешниот претседател на Малдиви, Јамин осуден на пет години затвор поради перење пари

Кривичниот суд на Малдиви денеска го прогласи за виновен поранешниот претседател Абдул Јамин поради перење пари и го осуди на пет години затвор

Back to top button
Close
Close