ЕвропаЕвропа.Портал

Поранешниот премиер на Киргистан уапсен поради корупција

Поранешниот премиер на Киргистан, Омурбек Бабанов е уапсен и одреден му е двомесечен притвор под сомнение за корупција, изјави канцеларијата на окружниот суд во Бишкек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close