Фудбал

Поранешниот капитен на Јунјатед, Валенсија, замина во фудбалска пензија

Поранешниот капитен на англискиот фудбалски гигант Манчестер јунајтед, Еквадорецот Антонио Валенсија, објави дека става крај на професионалната кариера на 36-годишна возраст.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close