Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Поранешниот француски премиер Фијон наскоро ќе биде во бордот на директори на руска државна нафтена компанија

Францускиот весник „Ле Монд“ објави дека поранешникот премиер на Франција, Франсоа Фијон ќе биде во бордот на директори на руската нафтена компанија „Заробежнефт“, јави дописникот на МИА

Back to top button
Close
Close