Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Поранешниот француски премиер Едуар Филип позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Ле Авр и поранешен премиер Едуар Филип, е позитивен на тестот за коронавирус, по што веднаш се изолираше и денеска нема да претседава со градскиот совет, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close