Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Поранешниот бугарски премиер Иван Костов предлага расформирање на безбедносните служби

Поранешниот бугарски премиер, Иван Костов, (1997 -2001) предлага распуштање на сегашните безбедносни служби и создавање нови, подредени на различни министри. Како што јави дописникот на МИА од Софија, еден од аргументите на Костов е дека сегашните претставници на бугарските безбедносни служби не и се лојални на државата, бидејќи заминале на одмор и саботираат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close