БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Поранешниот босански министер Ахметовиќ осуден поради злоупотреба на службената положба

Поранешниот министер за безбедност на Босна и Херцеговина, Садик Ахметовиќ денеска е осуден на шест месеци затвор, откако Судот на БиХ го прогласи за виновен за злоупотреба на службената положба

Back to top button
Close
Close