ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Поранешниот австриски вицеканцелар осуден на затворска казна за корупција

Поранешниот австриски вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе денеска во Виена е осуден на 15 месеци условна казна затвор за корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close