СветСвет.Портал

Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис предупредува дека вирусот нема да исчезне сам од себе

Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис им се придружи на апелите на бројни американски официјални претставници во врска со влошување на епидемијата на коронавирусот во САД и ги повика Американците да носат маски затоа што „вирусот нема да исчезне сам од себе“, јави Си-Ен-Ен.

Њујорк, 24 јуни 2020 (МИА) – Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис им се придружи на апелите на бројни американски официјални претставници во врска со влошување на епидемијата на коронавирусот во САД и ги повика Американците да носат маски затоа што „вирусот нема да исчезне сам од себе“, јави Си-Ен-Ен.

Матис се појави во видеото што го сними за своите сограѓани и ги замоли да се придржуваат кон превентивните мерки, а особено да носат заштитни маски затоа што „вирусот е постојан и нема да исчезне сам“.

Поранешниот министер за одбрана на САД, Џим Матис, го постави своето обраќање до своите сограѓани на каналот Јутјуб. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close