Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Поранешна скривница во центарот на Струмица се пренаменува во уметничка галерија

Дел од градска скривница на плоштадот во Струмица, која порано се користеше за регистрација на бракови, Општина Струмица ја пренаменува во уметничка галерија.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close