0_Македонија.ПорталНекатегоризираноПолитикаХроникаХроника.Портал

Поранешна раководителка за финансии во ФФМ неовластено пристапувала до програмата за сметководствената евиденција

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, поднесе Посебен извештај со констататација за постоење основано сомнение за сторено кривично дело „Оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем “ по член 251 од Кривичниот Законик на Република Северна Македонија од страна на лицето О. М., во својство на поранешен раководител на Одделението за финансии и сметководство во Фудбалската федерација на Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close