Svet.SlajderДописници СветСвет

Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Кимберли Потер, поранешна полициска службеничка од Бруклин Центар, Минесота, денеска беше задржана од полицијата и ќе биде обвинета за убиство без предумисла за време на обид за задржување во неделата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close