Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Поранешeн регионален функционер на АфД обвинет за вмешаност во шверц на 36 килограми кокаи

Хофман (46) се соочува со обвиненија за трговија со дрога и обид за трговија со дрога и може да се соочи со 15 години затвор доколку биде осуден, изјави портпаролот на обвинителството во Бремен, Франк Пасаде.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close