Svet.SlajderСвет

Поранешен перуански претседател доби 10-годишна забрана за јавна функција бидејќи се вакцинирал преку ред

На поранешниот перуански претседател Мартин Визкара (58) вчера му беше изречена забрана да биде поставен на јавна функција во следните десет години, бидејќи минатата година преку ред беше вакциниран против коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close