0_Магазин.ПорталЗанимливости

Поранешен падобранец цели кон рекорд во скок без падобран

Брим скокна од висина од околу 40 метри во водите на Ла Манш, близу Хемпшир, југоисточна Англија. Член на тимот нуркачи кои го чекаа во водата изјави дека веднаш откако паднал, Брим за кусо ја изгубил свеста и дека е пренесен в болница поради претпазливост.

Back to top button
Close
Close