ЕвропаЕвропа.Портал

Поранешен норвешки министер осуден за сексуално злоставување на азиланти

Поранешен норвешки министер е осуден на пет години затвор поради сексуално злоставување на тројца баратели на азил, потврди Обвинителството

Back to top button
Close
Close