Svet.SlajderСветСвет.Портал

Поранешен агент на ЦИА осуден на 19 години затвор поради шпионажа

Поранешен агент на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) вчера е осуден на 19 години затвор откако федералниот суд во Вирџинија го прогласи за виновен за шпионажа во корист на Кина

Back to top button
Close
Close