0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Пораки меѓу Спиро Ристовски и Елизабета Канчевска-Милевска се читаа на рочиштето за „Организаторите на 27 април“

Поранешната министерка за култура Елизабета Канчевска-Милевска, при една електронска комуникација во 2017 година со екс министерот за образование и наука Спиро Ристовски, обвинет во случајот „Организатори на 27 април”, го информира дека „во протестите фалат спортисти“, а одговорот на обвинетиот Ристовски, е дека е „запознаен и дека прави притисоци секој ден“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close